Accessibility Tools

fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Сталий розвиток в економічній освіті – це не тільки про економіку

Сталий розвиток в економічній освіті – це не тільки про економіку

Що таке сталий розвиток та як його запроваджують у освітніх компонентах викладачі кафедри менеджменту та підприємництва ФМПНТ ЦДУ ім. В. Винниченка обговорили в п’ятницю, 6 грудня 2024 року, на відкритому онлайн-семінарі для здобувачів вищої  світи груп ЕК24Б, ЕК23Б, ЕК22Б, МЛ22Б, МЛ24Б спеціальності 051 Економіка ОП Економічна безпека та спеціальності 073 Менеджмент ОП Логістика.

Сьогодні дуже багато говорять про сталий розвиток. Проте, на жаль, більшість таких розмов зводиться або до екологічних, або соціальних практик. Проте це поняття більш широке.

«Сталий розвиток – це такий розвиток суспільства, який задовольняє потреби сучасності, не ставлячи під загрозу здатність наступних поколінь задовольняти свої власні потреби». Цей процес поєднує екологічний, економічний та соціальний аспекти.

У 2015 році ООН прийняла 17 цілей сталого розвитку. Вони вміщують 169 завдань, які людство має виконати до 2030 року. Україна адаптувала ці завдання та прийняла їх у 2017 році.

Якщо сталий розвиток охоплює всі сфери нашого життя, ми так само можемо говорити про нього в будь-якому контексті. На парах із макроекономіки можна розглядати макроекономічну політику, яка забезпечує випереджальний ріст реального обсягу продукції (ВВП) у порівнянні з ростом населення у рамках господарської ємності екосистем. На заняттях із регіональної економіки корисно обчислювати свій екологічний слід. Це допомагає зрозуміти вплив господарської діяльності на довкілля. На парах із безпеки підприємства можна обговорювати види загроз у підприємництві та пояснювати їх значення. Це сприяє кращому розумінню важливості захисту бізнесу. На прогнозуванні та аналізі соціально-економічних процесів доцільно пояснювати причинно-наслідкові явища та концепцію відповідального споживання. На заняттях із безпеки держави можна піднімати різноманітні аспекти сталого розвитку, адаптуючи їх до різних тем курсу.

Доцент Яна Довгенко розкрила шляхи реалізації сталого розвитку суспільства, стратегічні плани подолання бідності, а саме зупинилася на шляхах підвищення зайнятості населення та розвитку ринку праці, збільшення доходів від трудової діяльності, соціальному страхуванні, як способі захисту осіб від втрати доходу тощо.

Дякуємо організаторам гаранту освітньої програми Економічна безпека та куратору Оксані Буткевич, доценту Яні Довгенко за гарну підготовку, а студентам за активну участь!

Маємо подальшу плани у широкому та системному висвітленні дано теми в освітньому процесі.

Матеріал підготувала доцент кафедри менеджменту та підприємництва Оксана Буткевич