Accessibility Tools

fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

Віртуальний тур до Музею грошей Національного банку України студентів спеціальностей 051 Економіка ОП Економічна безпека та 073 Менеджмент ОП Логістика ЦДУ ім. В. Винниченка

Віртуальний тур до Музею грошей Національного банку України студентів спеціальностей 051 Економіка ОП Економічна безпека та 073 Менеджмент ОП Логістика ЦДУ ім. В. Винниченка

В рамках вивчення освітнього компоненту 12 «Макро- та мікроекономіка» доцент кафедри менеджменту та підприємництва Оксана Буткевич кожного останнього вівторка місяця ініціює серед студентів груп ЕК24Б,та МЛ 24Б  спеціальностей 051 Економіка ОП Економічна безпека та 073 Менеджмент ОП Логістика ЦДУ ім. В. Винниченка долучатись до проведення Музеєм грошей Спеціального віртуального туру для студентів та молоді з теми «Історії грошового обігу України: таємниці скарбів та витоки заощаджень» із отриманням сертифікату.

Музей грошей Національного банку України — музейний заклад, експозиція якого розповідає про грошовий обіг на українських землях із давніх часів до сьогодення. Офіційно відкритий 24 березня 2004 року на базі матеріалів Музею Української контори Держбанку СРСР. Музейна колекція (предмети нумізматики і боністики) відображає грошовий обіг на теренах України з найдавніших часів до сьогодення. Музей розміщено в будівлі Національного банку України в Києві.

Експозицію музею побудовано за хронологічним принципом — починаючи від примітивних товаро-грошей і завершуючи національною грошовою одиницею сучасної України — гривнею. Матеріали музею відображають більш як тисячолітню історію гривні та інших грошових знаків, які перебували в обігу в різні часи на території України.

У Музеї грошей представлено (в оригіналах та муляжах):

  • монети грецьких полісів Північного Причорномор'я;
  • монети Римської імперії I—III ст. н. е.,
  • монети періоду розквіту торгівлі з країнами Сходу та Візантією–дирхеми Арабського халіфату і міліарісії Візантійської імперії;
  • перші монети Київської Русі — златники і срібляники;
  • срібні злитки Київської Русі так званого «безмонетного періоду»;
  • монети Західної Європи XV—XVII ст.,
  • копійки Московського царства та металеві і паперові гроші Російської імперії;
  • гроші часів Української Народної Республіки 1917—1920 рр.;
  • радянські рублі та купоно-карбованці перших років незалежності України;
  • гривні незалежної України 1996—2016 років;
  • повна колекція пам'ятних та ювілейних монет України;
  • експозиція грошових одиниць багатьох країн світу.

Яскраві, колоритні вітражі музею ілюструють найважливіші віхи історії України, що відображені на стендах та у вітринах нумізматичним матеріалом. Це зокрема домонетні форми грошей (доба бронзи і Трипільська культура), гроші періоду Київської Русі, козацької доби, Української Народної Республіки1917 — 1920 рр. та сучасної України.

Метою проведення заходу є наочне ознайомлення студентів на  семінарах і лекціях з  макро та мікроекономіки та в межах кураторських годин у напрямку освіченості з фінансової грамотності та історії економічної думки,  особливостей дизайну та створення грошей, тощо.  

Студенти долучились до екскурсії   29 жовтня та 5 листопада 2024 року.

Дякуємо доктору історичних наук, старшому зберігачу фондів Музею грошей – Андрію Бойко-Гагаріну за цікаву та змістовну екскурсію!