Студенти кафедри природничих наук і методик їхнього навчання прослухали лекцію професора Нью-Йоркського університету Абу-Дабі
04 квітня 2024 року відбулася відкрита лекція професора соціальних досліджень і державної політики Нью-Йоркського університету Абу-Дабі, кандидата історичних наук, доктора філософії Георгія Дерлугяна (Georgi Derluguian) на онлайн платформі міжнародного освітнього проєкту Ukraine Global Faculty. Георгій Дерлугян – відомий історичний соціолог. Його дослідження включають етнічне насильство, партизанські рухи та революції, зокрема в посткомуністичному світі та Африці, а також глобалізацію після холодної війни. Зараз він є професором соціальних досліджень і державної політики в Нью-Йоркському університеті Абу-Дабі. Його наукові праці перекладено сімнадцятьма мовами, включаючи німецьку, корейську, турецьку, арабську та польську.
Здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)», «Середня освіта (Природничі науки)» та другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальностей «Середня освіта (Хімія)», «Середня освіта (Природничі науки)» прослухали лекцію на тему «Бронзова доба як перша світова система». Спікер розкрив поняття «Бронзова доба» та надав характеристику цьому періоду. «Бронзова доба» – це історіографічна назва великої і за часом, і за простором епохи в історії Євразії та суміжних територій, коли основним матеріалом для виготовлення знарядь праці та зброї слугувала бронза (сплав міді з оловом або, рідше, з іншими металами). Починається вона близько 30 століття до нашої ери, закінчується – на початку 1-го тисячоліття до нашої ери, але разом з тим межі її для різних культур і країн можуть бути сильно розмиті. Найдавніші вироби з бронзи з’являються близько 35 століття до нашої ери, але в багатьох регіонах планети Бронзового століття не було – фактично каміння як основний матеріал відразу змінилося залізом, а пізніше сталлю. Світ бронзової доби, крім свого різноманіття, цікавий ще й тим, що саме тоді відбулася перша в історії Євразії часткова глобалізація – торгові шляхи простяглися на тисячі кілометрів, з півночі на південь та із заходу на схід, паралельно відбувався культурний обмін. Фінікійці відвідували Британські острови у пошуках олова, а бурштин з узбережжя Балтики їхав у далеку Грецію та на Близький Схід. Крито-Мікенська Греція, розквіт Стародавнього Єгипту, Ассирія і Вавилон та культури на території сучасних Казахстану, Монголії та Китаю – про все це студенти та викладачі кафедри природничих наук і методик їхнього навчання мали змогу дізнатися. Тема лекції була корисною для студентів, які вивчають дисципліни «Історія науки і техніки», «Теорія еволюції», «Основи антропогенезу». Дякуємо професору Георгію Дерлугяну та міжнародному освітньому проєкту Ukraine Global Faculty за можливість відвідати цікаву лекцію та здобути нові знання!
Інформацію підготувала Ганна Дефорж