Accessibility Tools

Ліцензування та акредитація

Всеукраїнські змагання зі спортивного орієнтування в закритих приміщеннях

Всеукраїнські змагання зі спортивного орієнтування в закритих приміщеннях "УНІВЕР-О 2025"

Цього року, 19 січня, вже вчетверте на базі Центральноукраїнського державного університету ім. Володимира Винниченка відбувся масштабний захід зі спортивного орієнтування в закритих приміщеннях. Основними організаторами якого стали кандидат географічних наук, доцент кафедри природничих наук і методик їхнього навчання Антоніна Зарубіна та Зарубін Сергій, майстер спорту, інструктор Кіровоградського обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

До цієї активності долучилися понад 350 учасників та учасниць різних вікових груп із 10 областей України. Серед них були як досвідчені спортсмени, так і любителі активного й цікавого відпочинку. Спортивна карта охоплювала всі основні корпуси університету та бібліотеки.

На відкритті змагань усіх присутніх привітав ректор університету Винниченка професор Євген Соболь. Також на заході були присутні в.о. декана факультету математики, природничих наук та технологій Андрій Ткачук та в.о. декана факультету фізичного виховання Олена Маркова, заступник декана факультету математики, природничих наук та технологій Ольга Пуляк. До суддівської команди були залучені викладачі спеціальності Середня освіта (Географія) та краєзнавчо-туристична робота – кандидати географічних наук, доценти Маслова Н.М., Сільченко Ю.Ю., Онойко Ю.Ю.

По завершенню проходження маршруту дистанції на всіх учасників чекали кава та чай із солодощами й цікаві івенти освітніми ресурсами університету, зокрема локації з роботами, біологічна лабораторія, скеледром, музей природи та археологічний музей.

Майбутні абітурієнти мали можливість дізнатися про спеціальності університету та поспілкуватися з представниками студентської ради факультету математики, природничих наук та технологій.

Локації музею природи та біологічної лабораторії організували викладачі та студенти спеціальності Середня освіта. Біологія та здоров’я людини (доцент Боброва М.С., професор Дефорж Г.В. студентки 4-го курсу групи БХ21Б Затуливітер Людмила та Піцик Катерина). Учасники змагань змогли ознайомитися з представниками флори та фауни нашого регіону: птахами, ссавцями та безхребетними, колекцією метеликів та комах. Також гості мали змогу побачити, який вигляд під мікроскопом мають серце людини, кров, кістки, м’язи та навіть мозок. Вони із захопленням спостерігали за мікроскопічними об’єктами, які раніше бачили лише на сторінках підручників.

Інтерактивна локація «РобоАкадемія і технології 3D», яка перетворилася на справжній осередок інновацій та творчості. Тут можна було ближче познайомитися з різноманітними роботами та сучасними 3D-технологіями. Організаторами локації виступили викладачі (д.пед.н., проф. О.М. Трифонова, д.пед.н., проф. М.І. Садовий, к.пед.н. Д.В. Соменко) та студенти спеціальності Професійна освіта (Цифрові технології) Решетнікова Дар’я (ЦТ24М), Побіяха Софія (ЦТ23Б), Колесник Юрій (ЦТ23Б), які підготували цікаву програму, щоб продемонструвати можливості цифрових інновацій. Діти із захопленням розглядали представлені роботи та 3D-вироби, задавали питання про їхнє створення та застосування. Дехто навіть зміг спробувати управляти роботами та випробувати пристрої на практиці. Локація викликала щирий інтерес у юних відвідувачів, залишаючи незабутні враження та надихаючи на нові звершення в опануванні світу цифрових технологій.

Екскурсію в музеї природи проводила викладачка кафедри природничих наук та методик їхнього навчання Боброва М.С., яка розповіла присутнім про флору та фауну нашого регіону.

Дуже цікавою була екскурсія про археологічні розкопки та артефакти в археологічному музеї, яку провів викладач кафедри історії України та всесвітньої історії Панченко К.І.

Для роботи локації скеледром були задіяні студентки факультету фізичного виховання Калмикова Олександра (ФК21Б-2) та Чаплигіна Анастасія (ФК21Б-1) під керівництвом ст. викладача Щербатюк Н.І.

На всіх локаціях діти із задоволенням фотографувалися, роздивлялися, торкалися експонатів та задавали запитання.

Серед учасників заходу було багато випускників, студентів та працівників університету. Усі учасники отримали не тільки досвід у спортивному орієнтуванні, а й позитивні емоції, насолодилися спілкуванням з однодумцями.

Дякуємо усім співорганізаторам, учасникам, спонсорам, студентській раді факультету й натхненникам змагань.

Зустрінемося наступного року!