ПРОФЕСІЙНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ ЯК ФАКТОР ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНТНОСПРОМОЖНОСТІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ФАРМАЦЕВТІВ

КОНЯШИНА Ірина Борисівна

аспірантка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту
Центральноукраїнського державного педагогічнго
університету ім. В. Винниченка

Анотація

У статті  розкриваються питання, пов`язані  з формуванням професійної  комунікативної компетентності, яка забезпечує ефективність підготовки та конкурентоспроможність молодого фахівця; визначено складники професійної компетентності та чинники, що впливають на формування професійної компетентності майбутніх фахівців фармацевтів; фактори, які впливають на  процес формування професійних компетенцій майбутніх фармацевтів.

Ключові слова: компетентність, професійна компетентність, фахівець, фармацевт.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Альохіна Н. В., Кайдалова Л. Г. Психологічна та соціальна компетентності майбутніх фахівців / Н. В. Альохіна, Л. Г. Кайдалова. – Харків: ЕАИ-пресс, 2009. – 160 с.
2. Бойчук І. Передумови виникнення та становлення системи підготовки фармацевтів в Україні / І. Д. Бойчук // Педагогіка і психологія професійної освіти: [наук.-метод. журнал]. – Львів, 2007. – № 4. – С. 186–196.
3. Вербицкий А. А. Активное обучение в высшей школе : контекстный подход : [Метод. пособие] / Андрей Александрович Вербицкий. – М. : Высшая школа, 1991. – 207 с.
4. Великий тлумачний словник сучасної української мови / уклад. і голов. ред. В.Т. Бусел. – К.: Ірпінь: ВТФ «Перун», 2002. – 1440 с.
5. Волкова Н. П. Педагогіка: посібник для студентів вищих навчальних закладів / Н. П Волкова. – К.: Видавничий центр «Академія», 2002. – 576 с.
6. Ильин Е. П. Дифференциальная психология профессиональной деятельности. – СПБ.: Питер, 2008. – 231 с.
7. Кайдалова Л. Г. Професійна підготовка майбутніх фахівців фармацевтичного профілю у вищих навчальних закладах: монографія / Л. Г. Кайдалова. – Х.: НФаУ, 2010. – 364 с.
8. Маркова А. К. Психология профессионализма / А. К. Маркова. – М.: Международный гуманитарный фонд «Знание», 1996. – 308 с
9. Пляка Л. В. Професійна компетентність як фактор формування конкурентоспроможності майбутніх фахівців / Л. В. Пляка, В. О. Тюріна: матеріали VІ Міжнародної науково-практичної конференції [«Молодіжна політика: проблеми і перспективи»], Дрогобич: Редакційно-видавничий відділ ДДПУ ім. Івана Франка, 2009. – С.135–137.
10. Сериков В. В. Личностный подход в образовании: концепция и технологии / В.В. Сериков. – Волгоград : Перемена, 1994. – 152 с.
11. Словник іншомовних слів / уклад.: С.М. Морозов, Л.М. Шкарапута. – К.: Наукова думка, 2000. – 680 с.
12. Современный словарь инностранных слов. – СПб. : Дуэт, 1994. – 752 с.