ФОРМУВАННЯ РУХОВИХ ЯКОСТЕЙ У СТУДЕНТІВ І КУРСУ НЕСПЕЦІАЛЬНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ У ВІДДІЛЕННІ ВІЙСЬКОВО-СПОРТИВНОГО БАГАТОБОРСТВА У ГРУПІ ПОЧАТКОВОЇ ПІДГОТОВКИ

БУР’ЯНОВАТИЙ Олександр Миколайович

викладач кафедри фізичного виховання і оздоровчої фізичної культури
ЦДПУ імені Володимира Винниченка

КОВАЛЬОВА Юлія Анатоліївна

старший викладач кафедри фізичного виховання і оздоровчої фізичної культури
ЦДПУ імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті розглянуто педагогічну проблему процесу формування рухових якостей у студентів І курсу неспеціальних факультетів  під час занять військово-спортивним багатоборством у групі початкової підготовки. Проаналізовано стан проблеми координаційних здібностей; поняття «рухова координація» та її структурних компонентів в підготовці студентів.

Ключові слова: рухові якості, початкова підготовка, рухова навичка, координаційні здібності, рухова координація, військово-спортивне багатоборство.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Алабин В. Г. Многолетняя тренировка юных спортсменов / В. Г. Алабин, A. B. Алабин, В. П. Бизин. – Харьков: изд-во Основа, 1993. – 244 с.
2. Андрейчук В. И. Приемы боя с оружием основное средство рукопашного боя / В. И. Андрейчук, И. И. Варжеленко. – Тез. докл. итог. науч. конф. ин-та за 1988 год. – Л.: ВИФК, 1989. – 203 с.
3. Батуев А. С. Функции двигательного анализатора / А. С. Батуев. – Л.: Наука, 1970. – 223 с.
4. Енциклопедія фізичної підготовки. Методичні засади розвитку фізичних якостей / Під загальною ред. А. В. Карасьова. – М.: Лептос, 2004. – 368 с.
5. Карпеев А. Г. О возрастных особенностях координации движений в связи с дальнейшей конкретизацией обучения и тренировки детей школьного возраста / А. Г. Карпеев, И. В. Касаткина // Педагогические аспекты спортивной тренировки. – Омск, 1976. – С. 46–48.
6. Платонов В.Н. Физические качества спортсмена / В. Н. Платонов. – К.: Олимпийская литература, 1991. – 236 с.
7. Практические занятия по физиологии: учебное пособие для институтов физической культуры, под общей редакцией проф. А. Б. Гандельсмана. – М. «Физкультура и спорт», 1968. – 106 с.
8. Тишков Ю. Н. Особенности применения сложно координационных упражнений в спортивной тренировке: автореф. дис. канд. пед. наук: 13.00.04 / Ю. Н. Тишков. – Красноярск, 1999. – 22 с.
9. Фомин Н. А. Физиологические основы двигательной активности / Н. А. Фомин, Ю. Н. Вавилов. – М.: ФиС, 1991. – 224 с.