Accessibility Tools

UNIVERSITY NEWS

МЕДІА – СИЛА ЖІНКИ

11 травня, напередодні Дня матері, на факультеті філології та журналістики, відбувся круглий стіл на тему «Сила жінки – в медіа». Ініціатори заходу - Агенція сталого розвитку "Хмарочос" в рамках проекту «Я-Медіа», який реалізовується Фундацією прав людини за підтримки Фонду імені Роберта Боша.

До участі в заході долучилися громадські активістки та активісти, журналістки, науковиці, студенти, представниці депутатського корпусу міської ради міста Кропивницького, а також учасниці проекту, ментори та менті, активні блогерки, які протягом 6-ти місяців брали участь у заходах «Я-Медіа» і серед яких є студенти та викладачі ЦДПУ ім. В. Виннченка.

Тема медіа в житті жіноцтва – це той спільний знаменник, який об'єднує жінок з різних сфер, які на заході мали можливість поділитися своїм медіа-досвідом, познайомитися та налагодити партнерські контакти.

Тематика зустрічі охоплювала такі питання ролі медіа в житті жінок: медіа як інструмент адвокації, жінки в журналістиці, жінки як миротворниці, жіночий медіа-активізм та його прояви тощо.

15 05 2018 15 16 result«Тема зустрічі виявилася цікавою для жінок з різних сфер: за одним тематичним столом були присутні журналістки, блогерки, іміджейкери, депутатки, книгознавці, студенти і це створило можливість зробити дуже глибокий зріз порушеної теми. Цікаво познайомитися з досвідом журналістів регіональних ЗМІ щодо специфіки висвітлення гендерно орієнтованих тем. Формат зустрічі передбачав знайомство з цікавими і показовим кейсами медіавпливу і медіасили жінок. Важливо, що серед цих прикладів, відомих не тільки в Україні (наприклад, «Невидимий батальйон»), були локальні приклади медіа-активізму в дії. Локальний рівень розуміння цієї теми допомогли зробити професійні журналісти, які наголосили, що кількість жінок в кропивницькій журналістиці переважає чоловіків, а вузькі і складні соціальні теми журналіст обирає незалежно від своєї статті, а за суспільною значимістю", – коментує зустріч Ірина Ткаченко, координаторка проекту в Кіровоградській області, директорка Агенції сталого розвитку «Хмарочос».

До участі в круглому столі долучилися і викладачі кафедри журналістики, видавничої справи та редагування ЦДПУ ім.В.Винниченка, які долучалися до реалізації проекту «Я-Медіа» в різних його компонентах та етапах, зокрема як ментори та тренери.

15 05 2018 15 15 resultДмитро Шульга, арт-критик, книгознавець, презентував огляд книжково-медійних і кіно-кейсів жінок зі сходу, наголосив, що інтелектуальна жіноча еліта активно послуговується медіа для озвучення теми війни та ролі жінки в миротворчих процесах.

Медіакритик Наталя Фенько акцентувала на медіа як площині професійної, творчої і освітньої реалізації молоді нашого вишу, яка навчалася за журналістським фахом, але знайшла і реалізовує себе в міждисциплінарних сферах за участю медіа.

Депутатка міської ради, активна громадянка Валентина Яремчук розповіла про Всесвітню акцію «16 днів проти насилля» та про те, як її пост на підтримку захисту прав жінок і протидії гендерному насиллю зібрав більше двох тисяч поширень і сотні приватних повідомлень від різних жінок, які написала їй про свої проблеми чи проблеми своїх знайомих. Пані Валентина наголосила на потужній ролі медіа в захи resultсті прав жінок. Важливо, аби ці проблеми озвучувалися не лише протягом 16-ти днів акції, а залишалися на порядку денному весь час.

15 05 2018 resultІрина Лозова – учасниця проекту «Я-Медіа», студентка природничо-географічного факультету, презентувала блок про нетипові жіночі професії через свій медіа-проект Проект «Виклики». «Проект «Виклики» – це проект про жінок, які не побоялися вийти з зони комфорту і прийняли свій виклик, пройшовши значний шлях у реалізації своїх ідей, мрій та бажань. Проект про активних, цілеспрямованих та амбітних жінок, які руйнують стереотипи», – розповіла Ірина.

Ольга Івашура, учасниця проекту «Я-Медіа», керівниця гуртка «Медіа-світ» в Гімназії ім.Т.Шевченка, окреслила спектри медіа-активізму і медіа-просвітництва в освітянських спільнотах, акцентувала на тому, що сучасна українська школа підтримує медіа-компонент як один із пріоритетних як для учнів, так і вчителів.

Після завершення офіційної частини учасниці заходу мали можливість неформально поспілкуватися та обмінятися контактами, аби в майбутньому реалізовувати спільні медіа-проекти соціальної дії.

   32582032 1781678518577602 5135848719198978048 n result              32457484 1781681281910659 5427100222591336448 n result

Ірина Ткаченко проанонсувала створення Школи для медіа-тренерок, яка стане спільнотою професійних медіаексперток зі створення медіа-проектів соціальної дії: «Проект завершується, але ми плануємо далі розвивати блогерську/медійну спільноту жінок в місті Кропивницький та області, аби і надалі поширювати кращі практики та інструменти медіа-адвокації, медіа-активізму по всій області. Я вдячна Факультету філології та журналістики за співпрацю в проекті «Я-Медіа», адже медіаосвітній досвід активних викладачів факультету був покладений в основу навчальної методології проекту. Тему жінки і її роль в миротворчих процесах було покладено в тематичну канву цьогорічного Конкурсу шкільної журналістики, і це сміливе рішення кафедри журналістики підтримати цю тему було виправдним адже школярі зуміли її розкрити та донести своє розуміння таких складних явищ».

Сторінка проекту: https://www.facebook.com/blogging.community.ukraine/

Сторінка Агенції сталого розвитку «Хмарочос»: https://www.facebook.com/skyscraper.kr/

 

 

Інформацію надано медіа групою "Університетський меридіан"