Відкрито нові перспективні спеціальності для навчання в магістратурі
У сучасному світі кожен хоче закінчити ту спеціальність, яка допоможе у подальшому житті, адже наше життя може змінитися за одну секунду. Отримати гідну роботу та заробітну плату – головне питання на порядку денному.
Отримавши ступінь бакалавра багато хто влаштовується на роботу і мрії про магістратуру залишаються на задньому плані. Чому? На це впливає багато факторів. Найголовніше те, що навчання та прагнення до знань повинно відкривати нові горизонти перед вами. Чому б і ні? Повернути себе у студентське житті (у народі говорять «вічний студент»). Нові звершення, прагнення до кращого, тим паче, якщо Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка відкриває нові перспективи для вас.
У липні 2017 року університет уперше отримав ліцензію на право підготовки фахівців на другому (магістерському) рівні вищої освіти за спеціальностями 012 «Дошкільна освіта» (факультет педагогіки та психології) та 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» (факультет історії та права). Це відкриває перспективи для вступу на навчання в університеті в 2018 році.
Що стосується, кваліфікації, яку отримує студент після закінчення магістратури 012 Дошкільна освіта: Магістр освіти. Менеджер дошкільної освіти. Вихователь дітей раннього та дошкільного віку.
Після здобуття магістерського ступеня вищої освіти фахівець може працювати вихователем дошкільного закладу, вихователем-методистом, методистом з дошкільного виховання, інспектором з дошкільного виховання, директором дошкільного навчального закладу, завідувачем відповідного відділу (у складі управління освітою). Випускники також мають право продовжувати навчання на здобуття третього (освітньо-наукового) і наукового рівня вищої освіти.
Абітурієнти, які на бакалаврському рівні паралельно зі спеціальністю 012 Дошкільна освіта здобували додаткову спеціальність 013 Початкова освіта, матимуть змогу завершити цю освіту. В дипломі у кваліфікації вони матимуть кваліфікацію: Учитель початкової школи. Сферу їхнього працевлаштування доповнять загальноосвітні навчальні заклади, позашкільні навчальні заклади, реабілітаційні центри тощо.
Спеціальність 291 – Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії: Магістр з міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій. Спеціалізація: Суспільні комунікації та регіональні студії.
Загальний профіль програми - засвоєння програми студенти отримують ґрунтовні знання з міжнародних відносин, транскордонних та транснаціональних відносин, зовнішньої політики держав, міжнародних організацій, міжнародних комунікацій, держави та міжнародних регіонів у взаємодіях на глобальному, регіональному та локальному рівнях, міжнародної безпеки та конфліктів, методології та методів міжнародно-політичних досліджень. Студенти отримують поглиблені знання сутності міжнародних відносин, міжнародної безпеки, міжнародних конфліктів, системи та джерел зовнішньої політики держави, теорії міжнародних відносин, комплексні знання про країни та регіони, міжнародні комунікації та міжнародний інформаційний простір.
У результаті - здобуття поглиблених знань із теорії та практики міжнародних відносин, зовнішньої політики, світової політики, міжнародної безпеки та конфліктології, міжнародних комунікацій, розвитку міжнародних регіонів; отримання кваліфікації для комплексного аналізу та прогнозування міжнародних відносин та зовнішньої політики держав, а також для ефективної роботи в сферах зовнішньої політики та міжнародного співробітництва, у міжнародних організаціях, освітніх та науково-дослідницьких інституціях; уміння визначати та прогнозувати напрями розвитку міжнародних відносин у різноманітних сферах; професійно використовувати іноземні мови у фаховій діяльності; здійснювати наукові дослідження проблем міжнародних відносин.
Працевлаштування випускників:
Особа, яка отримала ступінь магістра, може здійснювати професійну діяльність в сфері зовнішньої політики, міжнародного співробітництва та міжнародних відносин, обіймати первинні посади в органах державної влади та самоврядування різних рівнів, в міжнародних організаціях, у комерційних та недержавних структурах, здійснювати педагогічну та науково-дослідницьку діяльність.
Випускники спеціальності «Міжнародні відносини та регіональні студії» можуть займати наступні посади:
- дипломатичний представник (посол) при посольствах України закордоном, спеціальних місіях, представництвах України у міжнародних організаціях;
- працівник консульських установ України;
- працівник державних центральних та місцевих органів влади і самоврядування;
- працівник міжнародних організацій, міжнародних органів;
- аналітик міжнародної сфери;
- аналітик внутрішньодержавних політичних та економічних процесів;
- референт прес-служби зовнішньополітичних відомств та дипломатичних установ;
- фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою(PR-менеджер, іміджмейкер, кризовий менеджер, стратегічний менеджер);
- експерт-консультант із суспільно-політичних питань;
- викладач вищого навчального закладу, науковий співробітник-політолог;
- організатор міжнародного туризму.
- аташе;
- дипломатичний агент;
- дипломатичний кур’єр;
- експерт із суспільно-політичних питань країн/регіонів;
- консультант із суспільно-політичних питань країн/регіонів;
- консультант із суспільно-політичних питань (в партіях та інших громадських організаціях);
- політичний оглядач;
- гід-перекладач, перекладач;
- викладач вищого навчального закладу;
- консультант рекламних агентств;
- науковий співробітник (політологія);
- міжнародник-аналітик.
Найбільш популярними посадами, з точки зору випускників, є -
- аташе, дипломатичного кур’єра, дипломатичного агента, помічника експерта із зовнішньополітичних питань, помічника політичного оглядача, спеціаліста ІІІ категорії тощо.
Про переваги навчання:
- Навчання за освітньою програмою «Міжнародні відносини та регіональні студії» відкриває низку можливостей та має наступні переваги:
- Біля 300 академічних годин (10 % від заплановваних) відводиться для опанування англійської мови
- За наявності попередньої кваліфікації з іноземної мови студентам присвоюється кваліфікація перекладача
- Наші студенти мають широкий доступ до міжнародних програм академічної мобільності (паралельного навчання або стажування в вузах інших країн), до міжнародних грантів та інших освітніх та наукових проектів.
- Наші студенти активно залучаються до наукової роботи, беруть участь у наукових конференціях та круглих столах з міжнародно-дипломатичної проблематики. Більшість студентів мають власні наукові публікації з різних аспектів міжнародного життя.
- Магістр, по завершенню навчання, може продовжити навчання в аспірантурі, захистити кандидатську та докторську дисертацію.
- Інформацію надано медіа групою "Університетський меридіан"