Accessibility Tools

UNIVERSITY NEWS

На фізматі в умовах дистанційного навчання відзначили Тиждень факультету

У другій половині квітня 2021 року, в особливих умовах пандемії COVID-19, пройшов Тиждень фізико-математичного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Багато цікавих заходів відбулися у дистанційному форматі з використанням різних онлайн платформ та сервісів.

Тиждень факультету розпочався семінаром Міждисциплінарного наукового центру прикладних досліджень, на якому 20 квітня 2021 року з повідомленням на тему "Віртуальність як складова сучасного середовища" виступила завідувачка кафедри фізики та методики її викладання професорка Ірина Володимирівна Сальник. Обговорення доповіді пройшло плідно, у теплій та доброзичливій атмосфері. Всі присутні відзначили, що предмет доповіді є цікавим для подальшого вивчення та обговорення.

Тиждень ФМФ фото 01

Тиждень ФМФ фото 02

До тижня фізико-математичного факультету студенти групи МІЕ17Б четвертого курсу спеціальності «014 Середня освіта (Математика)», під керівництвом професорки Наталі Олексіївни Пасічник, в онлайн-режимі презентували розроблені індивідуальні інформаційні проєкти з фінансово-економічної проблематики. Вибір саме цього напряму зумовлений пріоритетністю формування знань про фінанси у повсякденному житті кожної людини, родини, місцевої громади, українського суспільства та актуальністю розвитку ключових підприємницьких та фінансових компетентностей. Для майбутніх вчителів математики, інформатики та економіки це також була практика проведення досліджень з назрілих фінансово-економічних питань і презентація результатів їхніх теоретико-прикладних розвідок.

Тиждень ФМФ фото 03

Тиждень ФМФ фото 04

Один з перших заходів Тижня фізико-математичного факультету провели студенти-математики 3 курсу бакалаврського освітнього рівня (МІ18Б) під керівництвом доцентки кафедри математики Вікторії Вікторівни Нічишиної, які підготували презентацію про видатних математиків і цікаві факти з історії розвитку математики на платформі Zoom.

фото 05 фото 06
фото 07 фото 08

В рамках проведення Тижня факультету було розпочато цикл дистанційних науково-популярних онлайн-лекцій наших викладачів з використанням різних інтернет-сервісів для відео-конференцій для широкого кола слухачів, розширення світогляду та подальшого залучення до різних форм наукової роботи на факультеті.

Так, 21 квітня 2021 року, старший викладач кафедри математики Микола Вікторович Гаєвський провів цікаву науково-популярну онлайн-лекцію на тему "Наближення функцій дійсної та комплексної змінної – історичний аспект".

Тиждень ФМФ фото 09

Тиждень ФМФ фото 10

Ще одну надзвичайно потужну лекцію на тему "Ювілей космічної ери" на платформі Google Meet прочитав доцент кафедри фізики та методики її викладання Олег Володимирович Волчанський. У лекції він висвітлив роль у освоєнні Всесвіту таких видатних українських учених, як Сергій Павлович Корольов, Валентин Петрович Глушко, Юрій Васильович Кондратюк (Шаргей).

ФМФ фото 11 ФМФ фото 12
ФМФ фото 13 ФМФ фото 14

22 квітня науково-популярну лекцію на тему "Загрози й небезпеки від тютюнопаління та нікотиноманії" провів заступник декана з навчально-виховної роботи, доцент кафедри теорії та методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності Андрій Іванович Ткачук. Він навів сумну статистику про величезну кількість курців та споживачів нікотину як в нашій країні, так і в усьому світі, розповів про катастрофічні наслідки споживання нікотину й інших тисяч токсичних компонентів тютюнового диму. На завершення лекції Андрій Іванович ознайомив присутніх на відео-конференції з негативними наслідками пасивного куріння для дітей і дорослих та загрозами від нікотиноманії для майбутніх батьків та їх нащадків. А також нагадав про заборону куріння в нашому університеті.

Тиждень ФМФ фото 15

Тиждень ФМФ фото 16

Не менш цікавою та одночасно сумною стала дистанційна доповідь Андрія Івановича Ткачука на тему "Аварія на Чорнобильській АЕС – причини, наслідки та їх ліквідація. Загрози й перспективи розвитку атомної енергетики в Україні та світі" під час тематичної години спілкування в режимі Zoom-конференції 28 квітня 2021 року, приуроченої до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи й вшанування подвигу учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Він навів детальну інформацію про масштаби цієї аварії, яку за Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) тоді вперше класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки, та розповів про мужність і самопожертву ліквідаторів, що віддавали своє здоров'я й навіть життя заради того, щоб не сталося ще більших катастроф – від масштабних радіоактивних забруднень величезних територій континенту до справжнього ядерного вибуху внаслідок неконтрольованих процесів в зруйнованому реакторі РБМК-1000.

Тиждень ФМФ фото 17

Тиждень ФМФ фото 18

Одним з важливих заходів популяризації навчання та особливостей освітнього процесу на фізматі під час тижня фізико-математичного факультету стали майстер-класи наших викладачів для учнів закладів середньої освіти та старшої школи за різними напрямками, в тому числі й з інформатики та мов програмування. Так, наприклад, викладачка кафедри інформатики та інформаційних технологій Наталія Анатоліївна Дроговоз провела низку майстер-класів з графічних можливостей мови Python для учнів Наукового ліцею, під час яких вони розглянули основні базові фігури модуля tkinter, створили анімовані зображення та розглянули можливості модуля matplotlib для візуалізації математичних обчислень.

Тиждень ФМФ фото 19

Тиждень ФМФ фото 20

Крім того, викладачки кафедри інформатики та інформаційних технологій Наталія Анатоліївна Дроговоз та Вікторія Володимирівна Матяш у квітні 2021 року провели конкурс студентських та учнівських робіт "Фізматівська весна", в якому взяли участь студенти фізико-математичного факультету та учні Наукового ліцею. Темою цьогорічного конкурсу була «Історія однієї вулиці». У номінації "комп’ютерна графіка" відзначилася команда студентів групи КТ19Б (Бобейко Я., Колесніченко Ю., Малчевський В., Омельченко Р., Хомич В., Шершень Б.). Вони запропонували подорож віртуальною вулицею Аніме всім прихильникам аніме-серіалу "Наруто". Також журі виділило роботи учнів Щирбул І., Туркової І., Олійник Д. У номінації "web-дизайн" найцікавішими були подорожі вулицями Кропивницького та Києва в роботах учнів Наукового ліцею Царенко В., Чухрана Д., Спринчан Є., Божої М., Юренко Т., Шаповал А., Беседи В., Форостовського К., студента групи КН20Б Мiхальова В.

Тиждень ФМФ фото 21

Тиждень факультету продовжився інформатичним квестом "Метелик 3302", який 22 квітня провела команда креативних студентів і студенток з групи математиків МІЕ17Б під керівництвом доцентки кафедри інформатики та інформаційних технологій  Ірини Володимирівни Лупан. Саме змагання почалося о 17:00 й тривало аж до 20:00. Зареєструвалося 24 учасника – переважно студенти фізико-математичного факультету, хоча були представники психолого-педагогічного, природничо-географічного та факультету філології та журналістики. Як і має бути, під час квесту учасникам довелося розгадувати ребуси, складати пазли, здійснювати кодування, відповідати на запитання інформатичного тесту тощо. Всім учасникам дуже сподобалось розв'язувати підготовлені для них цікаві й дотепні завдання з інформатики, а переможці квесту отримали цінні подарунки.

ФМФ фото 22 ФМФ фото 23
ФМФ фото 24 ФМФ фото 25

Крім того, під час тижня фізико-математичного факультету в дистанційному форматі відбулася виставка стінгазет "Математична весна", яку організували студенти різних груп спеціальності «014 Середня освіта (Математика)». У своїх роботах вони з притаманними їм гумором та допитливістю висвітлили цікаві математичні факти та відомості про видатних вчених.

Тиждень ФМФ фото 26

Тиждень ФМФ фото 27