Гігієна важлива не тільки для здоров’я, а й для соціальних мереж
Учасники проєкту «МедіаРеВізія» 9 грудня почали прокачувати свої навички. На онлайн-конференції «Прості кроки до медіаграмотності» під керівництвом координаторки громадської організації «Прес-клуб реформ» Вікторії Талашкевич вони вчилися, як не потонути в інформаційній лавині 21-го сторіччя, не піддаватися на маніпуляції фейсбук-ботів та слідкувати за тим, що відбувається на сторінках у соціальних мережах.
«Я – медіа. Кожен і кожна з нас є посередником у передачі інформації. Тому важливо слідкувати за інформаційним полем навколо себе», – розповіла спікерка.
Інформація для учасників онлайн-академії була представлена у трьох блоках: «Я – медіа: Людина як носій інформації», «Медіаграмотність: Основи» та «Медіа-гігієна у соціальних мережах».
Вікторія Талашкевич за дві години розповіла про те, як важливо слідкувати за тим, у які групи у Фейсбуці вас додають. Що не варто додаватися у групу просто так, тому що це засмічує інформаційний простір. Важливо робити «чистку» у соціальних мережах: видаляти непотрібні групи та друзів, які не користуються або закривають свої профілі.
Пані Вікторія наголосила на 5 кроках до медіа грамотності:
-
фактчекінг (перевіряти інформацію – важливо);
-
верифікація (треба запитати себе «Хто отримає користь, якщо я перепостю цю новину?»);
-
ігнорування ботів;
-
уникання мови ворожнечі та пильнування алгоритмів Фейсбуку (можна навчитися їх використовувати на свою користь)
-
гігієнічність інформаційного простору.
Критичне мислення – запорука медіаграмотності. Сумніватися та аналізувати отриману інформацію – правильно:
«Ми повинні вміти ухвалювати обмірковані та незалежні рішення, усвідомлено сприймати будь-яку інформацію та якісно і оперативно поширювати актуальні новини. А також, не треба сприймати на віру все те, що пишуть у соціальних мережах, шукайте докази, що підтверджують або спростовують отриману інформацію», – розповіла координаторка «Прес-клубу реформ».
Допис за матеріалами першої зустрічі в онлайн-академії "МедіРеВізія" підготувала студентка факультету філології та журналістики Поліна Грім.
Повний відеозапис заходу можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=Lv_hTZ4hvFk...