1 вікова категорія – 5-8 років;
2 вікова категорія – 9-11 років;
3 вікова категорія – 12-14 років;
4 вікова категорія – 15-17 років;
5 вікова категорія – 18-25 років;
6 вікова категорія – 26 років і старше;
7 вікова категорія – профі;
8 вікова категорія – змішана.
Учасники презентують два різнохарактерних твори загальною тривалістю не більше 8 хвилин.
Порядок акредитації на фестивалі-конкурсі:
- Для участі у фестивалі-конкурсі необхідно надіслати до Оргкомітету заявку встановленого зразка, на електронну адресу: [email protected] Останній термін подачі заявок за 5 днів до початку фестивалю-конкурсу.
- У день виступу конкурсанти повинні своєчасно прибути до місця проведення фестивалю-конкурсу та пройти регістрацію, але не пізніше як за час до свого виступу.
- Після виступу конкурсанти та супроводжувальні особи повинні звільнити аудиторію для підготовки до фестивалю-конкурсу для інших конкурсантів.
Склад журі:
Журі фестивалю-конкурсу формується з числа спеціалістів угалузі освіти, культури і мистецтва: провідних науковців і педагогів навчальних закладів, діячів культури і мистецтва, заслужених працівників освіти і культури, провідних педагогів і керівників органів освіти і культури, відомих композиторів і музикантів. Склад журі періодично змінюється.
Виступи конкурсантів оцінюються за 10-бальною шкалою. При виникненні ситуації, коли немає гідних претендентів на Гран-прі та призові місця – ці місця не присуджуються. Крім того, дозволяється дублювання призових місць.
Рішення журі є завершеним і перегляду не підлягає. Журі не має права розголошувати результати фестивалю-конкурсу до офіційної церемонії нагородження конкурсантів.
Фінансові умови: рекомендований розмір добровільних внесків конкурсантів:
Солісти – 200 грн.; дуети – 100 грн., з учасника; тріо – 70 грн., з учасника; ансамблі – 50 грн., з учасника.
ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ: добровільний внесок.
СКЛАД ЖУРІ ВСЕУРАЇНСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ "СХОДИНКИ ДО МАЙСТЕРНОСТІ"
Голова журі: | |
Валькевич Раїса Андріївна Народна артистка України, професор Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. |
|
Члени журі: | |
Гараніна Тетяна Федорівна Викладач фортепіанного відділу Кіровоградського музичного училища. |
|
Малявкіна Євгенія Вікторівна Директор музичної школи №1 імені Г.Г. Нейгауза м. Кіровоград. |
|
Стратан-Артишкова Тетяна Борисівна Кандидат педагогічних наук, доцент, в.о. декана мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. |
|
Тищенко Людмила Петрівна Заступник директора департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської державної обласної адміністрації. |
|
Черненко Сергій Вікторович Методист навчально-методичної лабораторії гуманітарно-естетичних дисциплін КЗ «Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського. |
ПОЛОЖЕННЯ
Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців-музикантів
«СХОДИНКИ ДО МАЙСТЕРНОСТІ»
Дата і місто проведення:
- 15-16 листопада 2014 р. – м. Кіровоград
- Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
Організатори та співзасновники фестивалю-конкурсу:
- Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка;
- Кіровоградська музична школа № 1 ім. Г.Г. Нейгауза
Фестиваль-конкурс проходить за підтримки:
- Міністерства освіти і науки України;
- Міністерства культури і туризму України;
- Департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації;
- Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградсько обласної державної адміністрації;
- КЗ «Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»
Інформаційна підтримка:
- Кіровоградська обласна телерадіокомпанія.
Мета і завдання фестивалю-конкурсу:
- збереження, розвиток та примноження кращих традицій вітчизняного мистецтва, теорії і методики музичного мистецтва;
- підтримка талановитих виконавців, підвищення престижу виконавців-музикантів;
- підвищення виконавської майстерності окремих виконавців і творчих колективів;
- формування креативного мислення виконавців-музикантів щодо організації навчально-виховного процесу в закладах освіти і культури різних рівнів акредитації;
- стимулювання професійної діяльності та самореалізації виконавців-музикантів у закладах освіти і культури;
- обмін досвідом і творча співпраця з проблем професійно-педагогічної підготовки майбутніх фахівців у сфері музичного мистецтва.
Умови участі в фестивалі-конкурсі:
Фестиваль-конкурс є відкритим для виконавців-музикантів навчальних закладів освіти, мистецтва і культури різних рівнів акредитації.
1.«Виконавець-інструменталіст» (для виконавців-музикантів інструментальних жанрів)
- категорія А – соло;
- категорія В – малі форми (дуети, тріо, квартети);
- категорія С – ансамблі, оркестри.
У номінації оцінюється виконання конкурсантом будь-якого із запропонованих завдань:
- виконання конкурсантом програми педагогічного репертуару з 2-х інструментальних творів, (не більше 7 хвилин);
- виступ учнів класу/колективу (не більше 7 хвилин).
Для участі у номінації необхідно надати: програми виступів (виконавський репертуар, програми виступу учнів/колективів) із зазначенням хронометражу.
Загальні критерії оцінювання: рівень володіння музичним інструментом, чистота інтонації та музичний стрій (інструментально-смичкові інструменти), складність репертуару та інструментовки, володіння динамічною палітрою звука, музикальність, артистичність, художня трактовка музичного твору, творча індивідуальність для окремих виконавців.
2.«Виконавець-вокаліст» ( для виконавців-музикантів вокальних жанрів)
- категорія А – соло;
- категорія В – малі форми (дуети, тріо, квартети);
- категорія С – ансамблі, хорові колективи.
У номінації оцінюється виконання конкурсантом будь-якого із запропонованих завдань:
- виконання конкурсантом програми з 2-х вокальних творів (не більше 7 хвилин);
- виступ учнів класу/колективу (не більше 7 хвилин);
Для участі у номінації необхідно надати: програми виступів (вокальний репертуар, програми виступу учнів/колективів) із зазначенням хронометражу. Запис фонограми «мінус» повинна бути на СD диску в форматі аудіо СD, з якісним звучанням.
Загальні критерії оцінювання: виконавська майстерність, музикальність, художня інтерпретація музичного твору, чистота інтонації та якість звучання, краса тембру і сили звука, сценічна культура, складність репертуару, відповідність репертуару виконавським можливостям та віковій категорії виконавця.
3. «Моя методика»
У номінації оцінюється виконання конкурсантом будь-якого із запропонованих завдань:
- презентація фрагменту уроку з уявним класом за навчальною або авторською програмою з використанням сучасних методів навчання, відповіді на запитання (не більше 15-20 хвилин);
- відеопрезентація фрагменту відкритого уроку за навчальною або авторською програмою з використанням сучасних методів навчання, відповіді на запитання (не більше 15-20 хвилин).
Для участі у номінації необхідно надати: план-конспект запропонованого фрагменту уроку та відеоматеріал цього фрагменту.
Загальні критерії оцінювання: педагогічна та методична майстерність, ефективність поєднання в професійній діяльності традиційного та інноваційного підходів до інтерпретації змісту навчального матеріалу, наявність авторських методик, запровадження сучасних інноваційних музично-педагогічних технологій та інтерактивних методів і прийомів навчання.
4. «Композиторська діяльність виконавця-музиканта»
На фестиваль-конкурс можуть бути представлені твори будь-яких жанрів: малих (п’єси, прелюдії, пісні, романси) та великих (сонати, сонатини, варіації, сюїти) форм, написані для сольних інструментів, інструментальних ансамблів, голосу або хору із супроводом, хору без супроводу, цифрових (комп’ютерних) інструментів; твори в популярних естрадних стилях, джазові композиції та композиції, створені за допомогою комп’ютера.
Конкурсанти забезпечують живе звучання своєї музики, виконання композитором власних творів (участь зі своїми виконавцями).
Для участі у номінації необхідно надати: програму, до якої входить 2-3 твори (тривалість – не більш 7–10 хвилин). Нотний текст конкурсних творів необхідно надати журі у день презентації (у 4-х екземплярах).
Загальні критерії оцінювання: оригінальність музичного твору, стильова та жанрова відповідність, художня цінність твору, сценічна культура виступу, майстерність інтерпретації інтонаційно-образного змісту музичного твору.
5. «Інноваційна та культурно-просвітницька діяльність в галузі музичного мистецтва»
Презентація ініціативи, а саме: культурно-просвітницьких та конкурсних творчих проектів, лекторських циклів музично-просвітницького характеру; інновацій, творчості, ініціативи у роботі з молоддю, пошук нових форм і методів роботи в сучасних навчально-освітніх закладах; інтеграційних підходів у використанні різних музично-педагогічних технологій; методичні розробки та рекомендації для молодих фахівців тощо. Презентація ініціативи усна. Можуть використовуватися аудіо, відео та фотовізуальні матеріали.
Для участі в номінації необхідно надати: опис творчої ініціативи у письмовому вигляді; листи-відгуки про запровадження творчих проектів; перелік технічного обладнання.
Загальні критерії оцінювання: актуальність творчої ініціативи, конкурентоспроможність творчої ідеї, креативність розв’язання поставленої проблеми, реальність реалізації творчої ініціативи, соціально-значимий ефект культурно-просвітницького заходу.
6. «Художньо-творчий проект»
У номінації учасник демонструє власний проект.
Орієнтовні теми проектів: «Пори року в творчості композиторів різних епох» (П.Чайковський, Й.Гайдн, І.Шамо та ін.), «Джаз і сучасність», «Єлисаветградські варіації», «Мюзикл і не тільки», «Українська пісня у творчості М.Леонтовича», «Казка в музиці», «Образи природи в музиці».
Теми власних проектів можуть пропонуватися самим учасником. Бажано ілюструвати виступ власним виконанням (вокальним, інструментальним).
Вікові категорії:
- категорія А (7-10 років) — 5 хв.
- категорія B (11-14 років) — 8 хв.
- категорія C (15 та більше років) — 10 хв.
- категорія D (викладачі музично-теоретичних дисциплін) — 10-15 хв.
Загальні критерії оцінювання: цікавий підбір матеріалу; оригінальність, креативність, творчий підхід; орієнтація в музичних стилях і жанрах; сценічна культура (артистизм, виразність мови); використання інших видів мистецтва (поезія, хореографія, образотворче мистецтво); виконавська майстерність, образність та емоційність власного виконання (вокальне, інструментальне).
7. «Акомпанемент та імпровізація»
У номінації оцінюється: креативність у виборі гармонічних функцій, належність стильовим та фактурним особливостям, чистота інтонування, навички імпровізації, сценічна культура. Номінація включає такі творчі завдання:
- Підбір акомпанементу до популярної пісні (української, зарубіжної, естрадної) або інструментальної композиції, за власним вибором. Виконання її на інструменті з фаху з транспозицією в декількох тональностях; підбір акомпанементу до заданої мелодії; підбір акомпанементу до гами (гармонізація гами різними функціями) з елементами імпровізації.
- Імпровізація (на інструменті з фаху). Орієнтовний перелік завдань (за вибором членів журі): імпровізація мелодії на заданий акомпанемент, на заданий ритм та на віршований текст; імпровізація музичної композиції у формі періоду; імпровізація п'єси вільної форми, наприклад: «Прелюдія», «Музичний момент», «Фантазія», «Музична мініатюра» (за власним вибором); імпровізація мелодії до певної фігураційної фактури, наприклад: Бах-Гуно «Ave Maria»; жанрова імпровізація з трансформуванням музичного тексту, наприклад: вальс, менует, марш; імпровізація на запропонований переглянутийвідео-ролик (довільної форми), імпровізація на популярну тему з репертуару композиторів минулого та сучасності та інше.
Загальні критерії оцінювання: креативність у виборі гармонічних функцій, відповідність стильовим та фактурним особливостям, чистота інтонування, навички імпровізації, сценічної майстерності.
ОРГАНІЗАТОРИ:
Міністерство освіти і науки України
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
Департамент освіти і науки кіровоградської обласної державної адміністрації
Департамент культури, туризму та культурної спадщини кіровоградської обласної державної адміністрації
КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»
ОРГКОМІТЕТ:
Семенюк Олег Анатолійович – доктор філологічних наук, професор, ректор Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
Садовий Миколай Ілліч – доктор педагогічних наук, професор,проректор з наукової роботи Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
Растригіна Алла Миколаївна – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри вокально-хорових дисциплін та методики музичного виховання мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
Гайдай Лариса Володимирівна – старший викладач кафедри вокально-хорових дисциплін та методики музичного виховання, заступник декана з виховної роботи мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
Дідич Галина Степанівна – кандидат педагогічних наук, професор кафедри музично-теоретичних та інструментальних дисциплін мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
Локарєва Юлія Валеріанівна – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри музично-теоретичних та інструментальних дисциплін мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
Грозан Світлана Вікторівна – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри музично-теоретичних та інструментальних дисциплін мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
Стукаленко Зоя Михайлівна – викладач кафедри музично-теоретичних та інструментальних дисциплін мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
Говор Лариса Сергіївна – концертмейстер кафедри вокально-хорових дисциплін та методики музичного виховання, профорг мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
Іванець Ірина Сергіївна – старший лаборант кафедри музично-теоретичних та інструментальних дисциплін мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
КООРДИНАТОР ПРОЕКТУ:
Черкасов Володимир Федорович – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри музично-теоретичних та інструментальних дисциплін мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка
Коордитанти оргкомітету
Україна, Кіровоградська область,
25006 м. Кіровоград, вул Дворцова 5/5, ауд. №8,
Адреса електронної пошти: [email protected]
Cайт КДПУ ім.В.Винниченка: www.cuspu.edu.ua
Черкасов Володимир Федорович - (066) 486-24-19
Грозан Світлана Вікторівна - (066) 500-35-43