Accessibility Tools

Інформаційна сторінка приймальної комісії

На факультеті історії, бізнес-освіти та права відбулась науково-практична конференція «Студентська наука в університеті – 2024»

На факультеті історії, бізнес-освіти та права відбулась науково-практична конференція «Студентська наука в університеті – 2024»

6 листопада 2024 року на факультеті історії, бізнес-освіти та права Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка відбулася науково-практична конференція здобувачів вищої освіти «Студентська наука в університеті – 2024».

Бакалаври та магістранти представили свої наукові досягнення на розгляд студентів та викладачів. На конференцію було подано 36 статей. Учасники конференції були розподілені на три секції.

У першій, «Історія України. Археологія, Краєзнавство, Етнологія», були представлені виступи-презентації студентів із етнології, зокрема, про танці народів Африки, становище жінки в туарегів, особливості японської чайної церемонії та світогляд японців, про етикетну поведінку в народів світу, англійські весільні традиції, повсякденне життя арабів, ставлення до жінки в українців за поглядами іноземців у ранньомодерний час.

Українська історична тематика представлена доробками студентів про формування української (малоросійської) ідентичності в ХVIІІ–ХІХ ст., державотворчі і націєтворчі ідеї Івана Франка та Івана Дзюби, про студентський рух на Наддніпрянщині в контексті революції 1905–1907 років, вплив Сімони де Бовуар на розвиток фемінізму в радянський час, про дослідження німецьких поховань на території м. Бобринець.

Друга секція «Всесвітня історія. Стародавній світ, Середні віки, Ранньомодерний час» охоплювала виступи студентів із історії Стародавнього Єгипту (про сакральну архітектуру), Китаю (міфологічні уявлення стародавніх китайців про всесвіт), античності (уявлення про характер людини в античній культурі, філософія Арістотеля, поданий політичний портрет Марка Антонія).

Середньовічний період представлений дослідженнями студентів у сфері повсякденного життя монахів, про особливості кримінального права Московії за Соборним уложенням 1649 року.

Ранньомодерний час мав широку регіональну палітру: особливості португальської колоніальної політики в ХV–ХVІІ ст., роль і місце ламаїстської церкви в історії Монголії, політика «Сакоку» сьогунату як вирішальний фактор у захисті Японії від європейського колоніалізму.

У третій секції «Всесвітня історія. Модерний час, Новітній період» студенти презентували свої дослідження з історії дендизму як особливого європейського культурного явища (на прикладі Джорджа Брамелла), як у джерелах ХVІІ–ХІХ ст. представлені описи українців та московитів, про особливості японсько-китайської війни 1894–1895 років, події Боснійської кризи 1908–1909 років. Ціла низка статей були подані студентами про події Першої світової війни (жінки на виробництві боєприпасів у роки війни, жахіття Верденської м’ясорубки, особливості модних тенденцій під час війни). Були виступи на військову тематику (про протистояння американських «F6F hellcat» проти японських «zero»; як аргентинська ракета exocet вразила англійський корабель Hms «Ssheffield 7» під час Фолклендської кризи 1982 року). Не залишилася без розгляду російська агресія в Україну. Була підготовлена цікава доповідь про механізми та впливи російської пропаганди щодо війни в Україні в країнах Західної Європи (2022–2024 роки).

Матеріали збірника студентської науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти «Студентська наука в університеті – 2024» орієнтовані на учнів загальноосвітніх навчальних закладів, студентів бакалаврів, магістрантів, аспірантів, молодих учених, а також будуть корисними для всіх, хто цікавиться актуальною тематикою історії України, всесвітньої історії, етнології, краєзнавства, психології, філософії, філології.